Polska twórczość

Olga Tokarczuk należy do takich autorek, która przełamuje wszelkie schematy. Nie boi się mówić o tym, co myśli, chociaż krytyka nie zawsze jest po jej stronie. Autorka ma na swoim koncie wiele znaczących wyróżnień, dzięki czemu znają ją nie tylko Polacy, ale również wiele innych osób na świecie. Na swoim koncie Tokarczuk ma takie książki, jak “Bieguni”, “Księgi Jakubowe”, “Prowadź swój pług przez kości umarłych”, “Opowieści wigilijne”, “Lalka i perła”, “Księgi Jakubowe”, itd. Ciężko wymienić jej wszystkie książki, ponieważ trochę ich jest, a do tego należałoby przecież dołączyć krótkie eseje, jakie ukazywały się na łamach niektórych gazet. Rok 2020 to moment, kiedy na rynku ukazała się jej najnowsza pozycja “Czuły narrator” – pierwsza, oficjalna książka po wręczeniu Nagrody Nobla.

Mowa Noblowska

To, co na pierwszy rzut oka rzuca się w tej książce to na pewno Mowa Noblowska, jaką wygłosiła Tokarczuk. W całości do ponownego wglądu zachwyca od pierwszego słowa do samego końca. Dodatkowo w środku znaleźć można również inne, ciekawe eseje. Niektóre mogą być znane, a inne to zupełna nowość, zachwycająca swoją konstrukcją i opisem. “… to rewolucyjne idee, które mają wszelkie dane, by sporo namieszać nam w głowach, odwracając – ku dobremu – tradycyjne wektory naszych postaw i dyspozycji działaniowych” – oto słowa Ryszarda Nycza, który jest zachwycony dziełem tej znakomitej polskiej autorki. O jakich ideach mówi pan Nycz? Czym się zachwyca? Warto się tego dowiedzieć. To na pewno książka zupełna inna, niż wszystkie, dlatego warto pochylić nad nią głowę. Jeżeli ktoś lubi poznawać nowości rynkowe, to najnowszej pozycji od Olgi Tokarczuk w żaden sposób nie można przegapić.

“Prowadź swój pług przez kości umarłych”

Książka od kilku lat dostępna na rynku, wciąż cieszy się dużą popularnością. Aczkolwiek od razu trzeba dodać, że jest to książka dla ludzi o stalowych nerwach. Jeżeli ktoś się nie boi, to jak najbardziej może zakupić to dzieło literackie. Wyjątkowość tej książki doceniła sama Agnieszka Holland, która na jej podstawie nakręciła film pt.”Pokot”. Brutalność – to pierwsze co wydziera z tej oto książki. Drugie to porządna dawka sensacji i ciekawe zagadki oraz tajemnice do rozwiązania. Trzecie to ezoteryka i gwiazdy, chociaż nie każdy uważa, że główna bohaterka może mówić prawdę. Czy to bowiem możliwe, aby zwierzęta mściły się za krzywdę swoich braci mniejszych? Warto się o tym przekonać. Książka jest naprawdę mocno zaskakująca.

Zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com